czwartek, 22 września 2016

22.09.2016 // 3,2,1... Jesień

"Gdyby młodość wiedziała, a starość mogła". Każdego dnia bogatsi o nowe doświadczenia, wciąż popełniamy te same błędy. Nadal nie możemy nauczyć się rzeczy, które są do zmiany i wiemy to od dawna. Są banalne, naiwne, bezsensowne i oczywiste. Mimo to, wciąż nie potrafimy postawić na swoim przed własnym "ja". Coraz mniej ciekawi rzeczywistości, bo za bardzo nas przerasta. Wszystkiego jest za dużo, a czasu mniej i mniej - znika. Nie wiemy kiedy, jak, z kim i z czym. "Zjadaczy czasu" coraz więcej, przede wszystkim - Internet. Bo dlaczego kiedy byliśmy dziećmi dzień był dłuższy? Ech.. Właśnie. Mieliśmy go więcej dla siebie, innych. Nie ginął, ponieważ nie było tylu "złodziei" ;) Teraz teoretycznie mamy szybszy dostęp do informacji, zakupów, usług - a mniej czasu dla siebie, nie powinno być odwrotnie? To, co miało "udogodnić" nasze życie, tak naprawdę nam je zabiera. Czasami warto spakować się w jedną walizkę, wyjechać na dzień, dwa, bez tych wszystkich "wspomagaczy" i porównać to, jak płynie czas. Gwarantuję Wam, że będziecie zaskoczeni ;) "To co istotne można zabrać w jednej torbie, reszta przeszkadza i stanowi zbędny ciężar"
Wszystko wokół huczy i woła. Pani z bilbordu przekonuje Cię, że jej jogurt jest najlepszy, zdrowszy od tych z marnej konkurencji. Pan z TV  zaczepia Cię wcale nieoczywistym show. Wszystko gdzieś między słowami, tam i kiedyś - nie: tu i teraz. Nie masz czasu oddzwonić, rozejrzeć się wokół, uśmiechnąć się. No właśnie... kiedy ostatnio spojrzałeś w niebo?
Każdego dnia mogę powtarzać sobie: przestań biec, przestań biec, przestań biec. Budzę się rano i pytam: którędy? Biegnę.
clothes:  jacket/bag Stradivarius / skirt SH  / belt Reserved

7 komentarzy:

 1. Super opisałaś :)
  Ślicznie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądasz cudownie ! ;)
  Bardzo podoba mi się Twoje spostrzeżenie. Według mnie własnie te najmniejsze momenty przynoszą największą radość- błękit nieba, uśmiech, rozmowa, dotyk. Zdecydowane zwolnienie na rzecz ŻYCIA ! ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna spódniczka, całość bardzo fajnie wygląda. :)
  Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej spódnicy to Ci zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń