sobota, 11 lutego 2017

10.02 // Marks&Spencer sweater // oversize // secondhand

Ostatnio ktoś mnie zapytał - "Kasia, ale Tobie tak się chce?!" - chodziło między innymi o blog ;) Odpowiedziałam, że tak, to część mnie. Później już sam na sam z własnym "ja", zaczęłam się zastanawiać głębiej nad tym faktem i rzeczywiście jest tak, że czasami najzwyczajniej mi się nie chce. Wtedy po prostu odpuszczam i nie robię nic na siłę. Przemyślałam to i wyobraziłam sobie co by było, gdybym teraz zrezygnowała z bloga czy malowania. Przede wszystkim: pustka, poczucie zmarnowania czasu. brak pasji we mnie to brak szczęścia w ogóle. Są rzeczy ważniejsze, ale to co tworzymy jest w jakimś sensie nami. Czasami wydaje mi się, że mam w sobie tyle skumulowanej energii i pomysłów, że gdyby nie blog i malowanie czekałoby mnie szaleństwo :) Teraz ktoś mógłby zapytać - no ale po co to wszystko? To prawda, finał czeka wszystkich ludzi ten sam, bez względu na to czy zrobią coś w życiu czy też nie. Dla mnie ważne jest to, żeby czuć się szczęśliwym, wolnym, zgodnym - więc jeśli te pasje dają mi właśnie to wszystko, to będę w nich trwać dopóki będę czuła, że są ważne. Bez nich, nie byłoby mnie :) O wiele bardziej wypoczywam kiedy na weekend mam zaplanowaną masę różnych zadań, które sama sobie narzucam, realizuję i przeżywam (bo wszystko budzi we mnie emocje, wyobraźnię i ciekawość). Bywa  koc i herbata, ale zazwyczaj po to, żeby poczytać albo poplanować, obejrzeć film (polecam: "Młodość").
Nie twierdzę, że będę prowadzić blog zawsze, być może kiedyś coś go zastąpi, może zmienią się priorytety.. Nie wiem tego ja, nie wie tego nikt inny. Nie wiadomo nawet co zdarzy się za godzinę, dwie, jutro i pojutrze. Płyń, po prostu - płyń.
sweater Marks&Spencer - Secondhand :)) (11 zł!! 100% wool) // bag Czarny Szyje // scarf New Yorker // sunglasses Reserved // boots Stradivarius

"Ludzie myślą i myślą, ale się nie domyślają ;)"


Zdjęcia - Honka Sz.  z bloga "Polub Natkę" (polecam!)

4 komentarze:

 1. love it!! that scarf is so nice!!

  kisses
  ropesofpearls.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wyglądasz :)
  Uwielbiam stylizacje z takimi dłuższymi swetrami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą. Próbowałam jakiś czas temu zrezygnować z bloga, ale długo nie wytrzymałam. Może to wydaje się głupie dla niektórych, bo przecież jestem dorosła, ale pozowanie do zdjęć po to, żeby wrzucić je na bloga, to coś co sprawia mi ogromną radość. Właściwie od zawsze interesuję się modą i cieszę się, że wreszcie mogę jakoś tą pasję rozwinąć. Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń