niedziela, 14 stycznia 2018

14.01.2018 // stripes // stradivarius sweater // burgundy bag //


Szał postanowień noworocznych w sieci trwa w najlepsze, liczba wpisów motywujących z serii "możesz wszystko", równa się liczbie wpisów hejterskich i zbuntowanych przeciwko "modnym" postanowieniom, z których i tak przecież nic nie wynika, a są przecież w życiu sprawy ważniejsze (choćby smog). Oba podejścia są modne. Bycie "przeciwko" jest teraz mega modne, ateizm też stał się modny. Życie w świętym spokoju  stało się passe. Życia innych  nie można zostawić jak wspomnienia z nieudanej imprezy. Wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby...
No właśnie - "gdyby". Internet, radio, tv etc. - kreują to, jacy powinniśmy być: jak wyglądać, jak się zachowywać, co powinniśmy czuć - tak jest i będzie - bo #takimamyklimat. Tylko ile w tym wszystkim zostanie nas samych - zależy... od nas.
A bycie sobą jest modne? Jest. O ile za bardzo nie odbiegasz od norm, a tu koło się zamyka. Najtrudniej jest wyzbyć się ograniczeń, które pielęgnowaliśmy przez lata. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś wolnym człowiekiem, muszę Cię zmartwić - nie jesteś. Wyplątanie się z samonapędzającej się maszyny "powinności" i "musu" jest zapewne niewykonalne (szczególnie tych zupełnie nieświadomych "musów"). Bo nawet jeśli będzie Ci się wydawało, że robisz coś, co naprawdę chcesz i dlatego, że ty tak zdecydowałeś, zawsze będzie to uwarunkowane tym, czego nauczyło cię życie do tej pory. Będzie wynikało z doświadczenia, ludzi, których spotkałeś na swojej drodze, ich opinii (choć w teorii, ich zdanie w ogóle cię nie interesuje i nie dotyka, co innego w domowym zaciszu), informacji jakie przeczytałeś bądź jakie do ciebie dotarły, mimo, że nie do końca ich szukałeś. Powiało filozofią ;) Ech, taki mam #mood (instalife).
Może w życiu chodzi tylko o to, żeby je przeżyć - a jak? Ano tak, żeby mieć święty spokój ;) Jak masz plany - rób swoje, jeśli ich nie masz - też ok, o ile jesteś z tym szczęśliwy.

polecam obejrzeć, wysłuchać i usłyszeć ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=3AbrDWIwBO4

sweter Stradivarius // bag Even&Odd

4 komentarze:

 1. Super miejsce na zdjęcia. Mogłabyś polecić jeszcze jakieś miejscówki na zdjęcia w Łodzi?

  https://martynakochanowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli robię zdjęcia w Łodzi, to najczęściej są to okolice Tymienieckiego, w parku Piłsudskiego, przy ASP lub właśnie pasaż róży :) też ciągle szukam tu miejsc :) Najczęściej robię zdjęcia w Piotrkowie, kiedy jestem u siostry :)

   pozdrawiam!

   Usuń