poniedziałek, 21 maja 2018

21.05.2018 // wernisaż prac Marcina Mikołajczaka // Concept Store od Projektantów

Cześć! Chciałabym podzielić się z Wami relacją z wernisażu prac Marcina Mikołajczaka, które miałam przyjemność obejrzeć w Concept Store od Projektantów w Pabianicach. Co więcej, miałam również okazję poznać artystę osobiście i zamienić z nim kilka słów :) 
To, że malowanie jest w moim sercu jest jasne jak fakt, iż właśnie czytasz mój wpis :P Stali bywalcy wiedzą również, że i ja lubię od czasu do czasu "pobazgrać" - choć nie wiem czy ten cudzysłów rzeczywiście jest potrzebny ... ;) Uwielbiam akwarelę, ilustracje cienkopisami, tusze. Bardzo  imponują  mi twórcy, którzy w tak niezwykły sposób tworzą prace farbami akrylowymi (które uznaję osobiście za najtrudniejsze) czy farbami olejnymi. Przymierzałam się do nich kilka razy, ale zawsze wracam do swoich technik, które staram się szlifować, ale mam wrażenie, że to nadal początek dłuuuugiej drogi :)
Pan Marcin przyznał, że jego prace są tworzone techniką mieszaną, własną. Na obrazach jest zarówno farba akrylowa, gwasz, jak i olej. Jedno jest pewne - efekt jest fantastyczny. Szczególnie urzeka mnie kolorystyka i głębia spojrzenia namalowanych postaci, która jest do tego stopnia realistyczna, że nietrudno o dreszcz ;)
Na aktualnym wernisażu mocno wyłania się motyw afrykański, wystawa nie ma jednak konkretnego tytułu. To zbiór prac wyselekcjonowanych przez artystę.
Concept Store od Projektatnów prowadzi cykliczne wystawy, na których można zobaczyć artystów z całej Polski. Co najważniejsze - prace można również zakupić i cieszyć się ich wyjątkowością o wiele dłużej ;)
Zachęcam do odwiedzin profilu artysty: https://www.facebook.com/MarcinMikolajczak.art/
oraz fp Concept Store od Projektantów, link do wydarzenia (spotkań cyklicznych): https://www.facebook.com/events/269530726920577/ 
do zobaczenia! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz