Mogadishu // second hand Łódź // keep it simple

10 lutego 2019 1 By CzujeMiete


Czym dla Ciebie jest kobiecość?
Dla mnie to dwa przeciwieństwa: wrażliwość i siła. Kobiety potrafią wiele znieść, zaciskają zęby, zbierają w sobie resztki sił i mogą nieść na barkach  niewyobrażalne ciężary. Bez marudzenia – z maską obojętności na twarzy.

W sytuacjach beznadziejnych, które wszyscy wokół spisali już na straty – walczą. Nie poddają się, mimo, że inni wykrzykują, że nie ma już sensu. Idą po swoje, nie oglądając się za siebie. Każda z nas ma w sobie taką siłę, problem w tym, że jest schowana głęboko w nas, pod warstwą wmawianych nam „kobiecych” standardów. Musimy chwilę się sobie przyjrzeć, wziąć głęboki oddech, przestać się bać.

Z drugiej strony: wrażliwość, kruchość i delikatność, których bardzo często się  wstydzimy. Kiedy płaczesz czujesz się słabsza, kiedy jesteś subtelna, myślisz, że nie potraktują cię poważnie. To przecież nasza ogromna zaleta, którą powinnyśmy pielęgnować. Dbać o nią, doceniać za każdym razem i na pewno nie  udawać, że jej nie posiadamy.
Wrażliwość jest pięknem. Jest autentyczna, n a s z a.
Bądź kobietą taką jaką chcesz być, nie pozwól by to co stało się kiedyś było powodem porażki dziś. Wyobraź sobie, że możesz wszystko namalować od nowa, ukształtować nowy charakter i osobowość. Wszystko co już się wydarzyło potraktuj jako lekcję i próbę twojej siły. Przetrwałaś, jesteś tu i teraz, będzie teraz pięknie, bo tak to namalujesz ;)
sweater Mogadishu // skirt, bag Zara

Jeśli second hand w Łodzi, to na pewno Mogadishu :) Z łatwością znajdziesz tam zimowy sweter czy wiosenną koszulę. Ba! Sukienka na przyjęcie też na Ciebie czeka ;) Super wnętrze, piękne ciuchy, z duszą. Od niedawna nawet nie musisz wychodzić z domu – https://mogadishustore.pl/
Tak. Sukienka to też kobiecość ;)