Trencz na wiosnę // Gdzie znaleźć najlepszy płaszcz?

12 maja 2019 1 By CzujeMiete

Wszyscy pamiętamy trencze ze starych filmów, chadzały w nich chociażby bohaterki Kieślowskiego, czy kompanki agenta z 07 zgłoś się :) Trencze były szalenie modne w latach osiemdziesiątych. Wtedy miały nieco inny kształt – były długie, miały spadziste, szerokie ramiona i lekko „nietoperzowe” rękawy. Najczęściej zapinane pod szyję lub ze stójką. Szczególnie popularne były te, w odcieniu piasku. Często nie miały wcięcia w talii, a związywane były „pasującym” paskiem.
W tych latach wybierano też kurtki zupełnie bezkształtne, oversize’owe – sportowe lub bardziej eleganckie. Kojarzycie budrysówki? To luźny, najczęściej wełniany płaszcz, z kapturem, w odcieniach beżu. Tak jak  w ostatnim przypadku, który opisywałam na blogu – ciężko było kupić budrysówkę, więc ludzie szyli je sami. Na przykład z… koców :)
Wybierano też duże, lekkie, pikowane kurtki – dokładnie to samo, co znajduje się na półkach znanych sieciówek obecnie :) Problemem był wtedy wybór  kolorów  – czerń, brąz, szarość. Teraz mamy ich znacznie więcej ;)

Osobiście bardzo lubię trencze. Zarówno na jesień i zimę. Nadal szukam tego idealnego – czyli w ciemnym odcieniu brązu ;) Sięgam po te oversize’owe, o lekko męskim kroju. Ten, który widzicie dzisiaj, jest łupem z second handu, a na metce widnieje New Look ;) Uważam, że wszelkie vintage store’y czy second handy, to naprawdę dobre miejsca na znalezienie płaszcza. Poza tym – jeden udało mi się upolować w Sinsay’u (pokazywałam go w tym poście). Kiedyś byłam w posiadaniu klasycznego, taliowanego, krótkiego trencza ze Stradivariusa, ale to zdecydowanie nie był mój klimat ;)

Dla wszystkich fanów moich filozoficznych wywodów (tak, naprawdę tacy są, też byłam zdziwiona :D)- spokojnie, takie wpisy również będą :) Chcę nieco urozmaicić i uporządkować blog :)
Tymczasem… inspirujcie się słońcem, obrazem i słowem !
https://www.instagram.com/czuje_miete/

 

coat - second hand (New Look) // jeans Bershka // bag Zara // sneakers born2be.pl