Don’t be so serious! // dots // summer look // summer dress // sukienka na lato

23 czerwca 2019 4 By CzujeMiete

Z racji tego, że nasz czas na planecie Ziemia jest mocno limitowany, wydaje mi się, że zbyt często bierzemy wszystko na serio. Nie mam tu na myśli wyłącznie pracy, dla której niekiedy jesteśmy w stanie poświęcić nasze zdrowie czy życie prywatne, ale też o wszystkim tym, co robimy na co dzień. O tych drobnostkach i rzeczach dużych, które nam nie wychodzą. Tylko.. czy one rzeczywiście nam nie wychodzą, czy tak dzieje się tylko w naszych oczach? Ćwiczysz, kaloryfera nie ma, ale ciągle robisz przerwy? Malujesz, piszesz, tworzysz, ale wciąż nie wygląda to tak jakbyś chciała/chciał? Jesteś na wiecznej „diecie od poniedziałku”, jest kolejny czerwiec, a Ty znowu nie jesteś gotowa? Wiem, w dzisiejszych czasach „cateringu wszystkiego” – „wszystko” chcemy mieć na „już”i to w pełni gotowe.
Oczekujemy od siebie idealnych efektów, przez co często nie zauważamy tego, jak daleko zaszliśmy. Dlatego zazwyczaj mocno się dziwimy, gdy ktoś „z boku” nas chwali i mówi, że to co robimy jest super i fajnie, że w ogóle nam się CHCE.
Jest nas sporo – ludzi, którzy przyjmując komplement – czują się nieswojo. Dlaczego? Pewnie wszystko siedzi w naszych korzeniach. W wychowaniu, w otoczeniu, w którym stawaliśmy się dorośli. Kiedy słyszmy – „o, to jest extra! Jak to zrobiłaś?!” – odpowiadasz… „hm, tak wyszło, ale powinno być…” – znasz to? Na odpowiedź – „dzięki, napracowałam się nad tym” – trzeba dojrzeć. Spokojnie, proces układania własnego podwórka to nie bułka z masłem (lub jak mówi pewna bardzo lubiana przeze mnie osoba – „pączek z masłem” ;)). Ale naprawdę warto… Oczywiście, to na pewno również kwestia wieku, ale przede wszystkim… to nasza praca nad własną głową ;)

Także… nie – „jakoś tak wyszło” – tylko robiłaś/robiłeś wszystko, że było jak najlepiej. Czy tak się stało? Możliwe, że nie, bo nic nie jest doskonałe. I to jest w tym wszystkim najlepsze. Doświadczaj, próbuj, powtarzaj coś po raz setny – ale za każdym razem staraj się czerpać z tego satysfakcję. Bo tam na końcu nie czeka wielka skrzynia ze skarbem czy podium z gwarantowanym pierwszym miejscem, tylko już jesteś w finale i pora się z tego cieszyć.

dress Candytm.pl // bag Stradivarus