khaki // summer look // reserved // little vintage

4 sierpnia 2019 0 By CzujeMiete

Twoja intuicja czasami Cię przeraża? Znam to ;)  Intuicja to wrodzona cecha, przypadek czy doświadczenie? Osobiście jestem najbliższa tej trzeciej opcji. Ten zmysł często może nam bardzo pomóc, ale zdecydowanie zbyt rzadko go słuchamy. Głównie dlatego, że często podpowiada nam rozwiązania, które wydają nam się nierozsądne. Cóż, nie zawsze najrozsądniejszy wybór jest tym najlepszym ;) Czasami odrobina szaleństwa może dać więcej szczęścia niż poukładane „od poniedziałku do piątku” ;)
Ilekroć próbuję funkcjonować zgodnie z tym, co zaplanowałam w kalendarzu, robię znacznie mniej rzeczy, niż gdy pozostawiam puste strony.

Kiedy planujesz intensywnie ćwiczyć, „od poniedziału” – a kończy się „jak zwykle”, warto zastanowić się czy rzeczywiście TY chcesz żyć aktywniej czy koleżanki i trendy, które są wokół Ciebie? Jeśli chęć nie wypłynie z Twojej wewnętrznej motywacji, te plany zawsze spełzną na niczym… Często coś postanawiasz, nie realizujesz tego, a później czujesz się rozczarowana/y? Pomyśl, czy to są na pewno Twoje pragnienia, czy w ogóle tego chcesz i czy sprawią Ci satysfakcję. Robimy wiele rzeczy z uwagi na to, że tak wypada, nie dlatego, że rzeczywiście chcemy je robić. Chyba dlatego jesteśmy często nieszczęśliwi. Tak naprawdę – nieszczęśliwi, nie tak jak na Instagramie czy Facebooku. Przede wszystkim trudno nam ustalić czego naprawdę chcemy i kim jesteśmy, więc chwytamy się tego, co robią inni. Tak jest bezpieczniej. Może warto przez jakiś czas nie robić nic, by uświadomić sobie co jest dla nas prawdziwą wartością?


bag, jacket RESERVED // trousers, sunglasses HM