Militu bag// summer // summer dress // biała sukienka

31 sierpnia 2019 0 By CzujeMiete

O nostalgii pisał niejeden poeta i śpiewał niejeden artysta. Popadamy w nią raz na jakiś czas, bez względu na to, czy nasz zawód to bibliotekarz czy komik. Nostalgia w nas jest. Taka polska, ukryta tęsknota za czymś, czego być może nigdy nie było, albo za czymś, co chcielibyśmy mieć. To bardzo ludzkie pojęcie,  mało przyjemne.
Lubimy marzyć, wyobrażać sobie to, jacy chcielibyśmy być. Jak mielibyśmy wyglądać, jak się zachowywać, gdzie bywać. W tej naszej wyobraźni zawsze wszystko się układa, zawsze wygrywamy. Jesteśmy mądrzy i piękni. Nie zawsze jesteśmy uprzejmi, bo w naszych głowach, najczęściej bywamy waleczni i wypowiadamy słowa, których w realnym świecie wypowiedzieć nam się nie uda. Mimo, że wydają się takie proste. Rzeczywistość skutecznie je redukuje, do minimum.
Marzenia są niebezpieczne. Z jednej strony możemy się w nich zatracić i rozczarować kolejnym, zwykłym dniem, z drugiej… trzeba uważać, mogą się spełnić.
W dzisiejszym, mocno wirtualnym świecie, gdzie młodzi ludzie często żyją w przeświadczeniu, że życie wygląda jak na Youtubie, a zarabianie pieniędzy pracą jest już passe – wartości nikną. Posiadanie umiejętności i rzemiosła nie jest już cool. Teraz cool są głupoty. Filmy o zapiekankach lub wybuchach coli. Czyjąś wartość liczy się liczbą lajków, komentarzy i obserwatorów. Najlepiej sprzedają się bzdury. Oblewanie się wodą i innymi substancjami. Generalnie – niezłe jaja… Wartościowe treści nikną w tym gąszczu, są nudne, „nieklikalne”, mdłe. Nie wiem kto za kilkanaście lat naprawi nam drzwi, ten drogi zegarek czy obsłuży nas w sklepie lub przychodni. Jedno wiem – zaczynam się bać takiego świata.Dzisiejsze zdjęcia to mała zapowiedź całego projektu Militu bags, który miałam okazję częściowo współtworzyć :) Mnóstwo pracy, ale ogromna satysfakcja! :). Jesienna kolekcja Militu, zapowiada się naprawdę dobrze! :) Owoc naszych prac będzie dostępny po piętnastym września ;)