Warsztat Artysty w Łodzi // sklep plastyczny Łódź

27 grudnia 2018 0 By CzujeMiete


W Łodzi na ulicy Tuwima 22/26 znajduje się raj ;) Jest nim największy sklep plastyczny w naszym mieście – Warsztat Artysty.
Zajmuje aż dwa piętra, asortyment jest przeogromny, obsługa profesjonalna i miła (co jest niezwykle istotne, osobiście omijam niektóre sklepy plastyczne wyłącznie dlatego, że mają fatalną obsługę).
Jeśli malujesz, rysujesz, bądź robisz cokolwiek innego związanego ze sztuką  – musisz odwiedzić to miejsce. Ostrzegam, można tam przepaść na długie godziny :D

Wcześniej Warsztat Artysty znajdował się na OFF Piotrkowskiej, więc nie mógł narzekać na lokalizację, problem był jednak w tym, że jego rozmiar był niemalże mikroskopijny (choć mimo to, i tak trudno było z niego wyjść ;)). Właściciele prowadzą nie tylko sprzedaż produktów dla plastyków, ale organizują także warsztaty, spotkania dla dzieci i dorosłych. Część z nich jest cykliczna, aby być na bieżąco wystarczy śledzić ich stronę na FB – https://pl-pl.facebook.com/WarsztatArtysty/ 

Nie sądzę, aby brakowało tam czegoś, czego potrzebujesz. Są wszystkie znane serie akwareli, akryli, farb olejnych, pisaków, ołówków i pędzli. Ogromny wybór bloków do wszystkich rodzajów mediów, płócien czy sztalug. Na pierwszym piętrze znajduje się także kącik produktów dla dzieci. Większość asortymentu możecie obejrzeć na dzisiejszych zdjęciach, a także na filmie, który znajduje się na moim instastories- https://www.instagram.com/czuje_miete/ (będzie też zapisany w wyróżnionych relacjach, tytuł: „sztuka”).
Najfajniejszą cechą sklepu jest to, że to naprawdę Warsztat :) Na obu piętrach znajdują się stoły, flamastry, arkusze, które można testować i sprawdzać. Do tego przestrzeń na organizację spotkań. Na frontowych szybach, jest ogromny, kolorowy napis – Paint Trash. Wyróżniającym się elementem wystroju jest duży obraz, obsadzony na ścianie pomiędzy piętrami, jego autorem jest Jan Jubaal Wasiński. Praca robi wrażenie :) Powstawała na Festiwalu Komiksu w Łodzi, a cały proces tworzenia mogli obserwować widzowie. Kilka lat temu miałam przyjemność chodzić na zajęcia malarskie, które prowadził p. Jan.

Oprócz tego,  że w Warsztacie jest po prostu wszystko,  co jest potrzebne do życia artyście, to  panuje tam ciepła, pozytywna i pełna inspiracji atmosfera. To wszystko dzięki niekończącym się możliwościom wyboru, ale także dzięki ludziom, którzy Warsztat tworzą :)

Warsztaty Artysty do bardzo ważny punkt na mapie Łodzi ;) (i Polski! :P)